Şehid Serdar ve Gazze'de Füze Fabrikası
Lübnan direniş alimleri birliği başkanı Şeyh Mahir Hammud, Güney lübnan'da Kudüs'ün Kılıncı savaşı ile dayanışma amaçlı yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Şeyh Mahid Hammud'un o konuşması:
 
“Rehber Hamenei, Şehit Süleymani’ye diyor ki: Silahlar Gazze’ye ulaşıyor mu? 
 
Cevap veriyor: "Efendim yollar kapalı, tüneller yıkıldı. Silahları ulaştırmak gerçekten çok zor."
 
“Onlara içeride silah üret” diyor. Süleymani de elini başına götürerek, “Başım üstüne” diyor. 
 
Rehber kalkıp, onun başını öpüyor. Niye, çünkü o Gazze’de silah üretme veya silah üretimine yardım etme sözü vermişti.
 
Evet, tek bir ümmet, Tahran’dan Gazze’ye, mezhepler ve oluşturulmuş kavmiyetçilikler onları ayırmıyor. 
 
Bazı insanlar şimdi Arap olduklarını hatırladılar. Bu gün hangi Arap ile konuşursak onlardan Arap kelimesini işitiyoruz. Hangi Arap’tan bahsediyorlar, Onlardan Arap ifadesini işitiyoruz. Hangi Arap? Ebu Cehil Araplığı mı? Kimin Araplığı? 
 
İslam Araplığında, Arap ile Acem arasında takvalı olmak dışında bir fark yoktur. Arap ile Acem arasında hiçbir fark yoktur, ancak füzeyle fark vardır. Arap ile Acem’in birbirine üstünlüğü yoktur, ancak direnişle vardır. Arap ile Acem’in birbirine üstünlüğü yoktur, ancak Filistin ile, Kudüs ve mukaddesat ile vardır. 
 
Filistinsiz Araplığa yazıklar olsun. Direnişsiz Araplık nefret dolu cahiliyettir. İslam ve mukaddesat üzerine birleşilmeyen Araplık çürümüşlüktür. Onun kötü kokusundan kaçıyoruz. 
 
İslamsız Araplar, putlara ibadet eden müşriklerdir. Cahiliyet ve mal putu ki bugün Lübnan’da bazıları Dolar ve riyal için boyun eğmektedirler. Yalan çıkarlara boyun eğiyorlar.  
 
(Filistin topraklarını işaret ederek) Maslahatınız buradadır, tarihiniz buradan gelmektedir, geleceğimiz buradan gelmektedir. Tarih ve gelecek burada yazılıp tashih edilmektedir.
 
MUKAVİM

Diğer Yazılarımız